O Firmie
Szanowni Państwo!Prezentowane kolekcje to moda elegancka i niezwykle komfortowa, oryginalna, z dużą klasą. Wierzę, że nasze propozycje zaspokoją najbardziej wyszukane gusta i potrzeby nowoczesnych kobiet. Nasi klienci to nieocenione dobro Firmy, a zaufanie, którym nas obdarzają - zobowiązuje do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dlatego też poza wysokiej jakości obsługą i doradztwem, organizujemy wiele akcji specjalnych, które są atrakcjami dla naszych klientek, spotkania z czołowymi polskimi stylistami, metamorfozy, pokazy mody oraz spotkania z Partnerami naszej Firmy.
Osobiście uważam, że w biznesie niezwykle ważna jest tzw. społeczna odpowiedzialność, dlatego też naszym działaniom handlowym towarzyszą akcje społeczne i charytatywne. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Świętokrzyski Fundusz Lokalny w Kielcach i wspieramy utalentowaną oraz aktywną społecznie młodzież z kieleckich szkół średnich.
Zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą Firmy i jej działalnością. Polecam nowości, galerię zdjęć oraz konkursy dla Internautów. To przyjemność gościć Państwa w przestrzeni wirtualnej naszej Firmy. Chętnie poznam Państwa zdanie na temat naszej strony www.
Proszę o listy z opiniami na adres: amigon@kielcefashion.pl
Zapraszam serdecznie do naszych kieleckich salonów.

Firma powstała w lutym 1997 roku. Jej właścicielka - Agnieszka Migoń jest absolwentką Wydziału Zarządzania Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Podyplomowego Studium Menadżerskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest stypendystką Fundacji Króla Baudouina oraz The German Marshall Fund of the United States oraz uczestniczką wielu staży zawodowych w USA, Belgii i Francji. Kierowanie własną Firmą Handlową łączy z pracą zawodową w Świętokrzyskim Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, której szefuje, a także z działalnością społeczną w Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny w Kielcach.
Entuzjastka mody, ciekawa nowych trendów, rozwiązań, nowinek, nie boi się eksperymentować. Ale jej zawodowa przygoda ze światem eleganckich strojów zaczęła się przez? przypadek. Zobaczyła w gazecie ogłoszenie Mody Polskiej, w którym poszukiwano partnera do prowadzenia salonu w kilku miastach Polski, w tym także w Kielcach. Bardzo się ucieszyła, bo ta marka kojarzyła się jej ze wszystkim, co najlepsze w polskiej modzie: jakością, kreatywnością, fantazją. Z ciekawości zadzwoniła pod podany w anonsie numer i zapytała, kiedy słynna jaskółka MP powróci do Kielc. Jak wiele Polek miała prawdziwą słabość i wielki sentyment do tej firmy. "To był kolorowy kwiat na tle szarej rzeczywistości PRL-u" - mówi. Moda Polska była gwarancją świetnego wzornictwa, wysokiej jakości, staranności wykończenia.
Rozmowa telefoniczna zaowocowała spotkaniem w warszawskiej siedzibie Mody Polskiej z dyrektor handlowym. Tu musiała zadziałać chemia i wyjątkowe porozumienie, bo spotkanie tak się potoczyło, że to właśnie jej zaproponowano założenie i poprowadzenie kieleckiego salonu z szyldem słynnej jaskółki. Nigdy wcześniej nawet przez chwilę nie pomyślała, że mogłaby otworzyć własny sklep z damską odzieżą. Ale atmosfera, z jaką spotkała się w firmie, cudowni ludzie, ich zaangażowanie w pracę, a także perspektywa współpracy z jednym z najsłynniejszych polskich projektantów Jerzym Antkowiakiem przeważyła szale. W lutym 1997 roku szyld Mody Polskiej powrócił do Kielc. Tym razem na ulicę Małą 14.
Szybko okazało się, że moda wciąga, inspiruje i pobudza do nowych działań. To bardzo odpowiadało właścicielce Firmy. Z czasem pojawiały się nowe salony i nowe firmy: Kampa, Ola Styl Studio, Hera, Andre Renard, Warmia, Batycki, Pizzico, Passigatti, a w końcu Hexeline, Caterina i Deni Cler. W Kielcach zaczęły się pokazy mody, atrakcyjne promocje, niecodzienne spotkania z modą, sztuką i filantropią. Bo niemal każdemu wydarzeniu towarzyszą akcje charytatywne.
Agnieszka Migoń to osoba przedsiębiorcza, ale dobrze wie, że w biznesie ważna jest tzw. społeczna odpowiedzialność. Jeśli w życiu zawodowym wiedzie ci się całkiem nieźle, to powinieneś oddać część tego sukcesu swojej społeczności - to zasada, jaką wyznaje. Nauczyła się tego w kontaktach z amerykańskimi partnerami Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, w której pracuje. Była uczestniczką wielu staży zagranicznych, podczas których zetknęła się z filantropią przez duże "F". Amerykańskie elity potrafią nie tylko budować lokalne społeczności, ale także poczuwają się do pomocy słabszym, mniej zaradnym, zdolnym, ale niezamożnym. Amerykanie budują Fundusze Lokalne, dzięki którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i talenty, uczą się zachowań proobywatelskich i prospołecznych. Stamtąd właśnie przeniesiono na polski grunt formułę Funduszu Lokalnego, a w Kielcach powołano do życia Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego i Filantropii. Od lat, podczas pokazów mody firm reprezentowanych przez Firmę Agnieszki Migoń organizowane są licytacje atrakcyjnych przedmiotów i zbiórki pieniędzy, a dochód przeznaczony jest właśnie na Fundusz Lokalny w Kielcach. Od 2000 roku aukcje przyniosły dochód ponad 1 milion złotych. Dzięki tym pieniądzom ufundowano ponad 600 stypendiów dla utalentowanej i aktywnej społecznie młodzieży z kieleckich szkół średnich. Agnieszka Migoń i współpracownicy bardzo dbają, by działania Stowarzyszenia były transparentne, czytelne i jawne.
trochę historii...
Początki z "Modą Polską"
Początki Firmy Handlowej Agnieszka Migoń to rok 1997, kiedy to przy ul Małej 14 w Kielcach pojawił się wspaniały szyld - Moda Polska. Ta marka to styl, jakość i wielki sentyment Polek do dobrze wszystkim znanego logo z jaskółką. Współpraca ta oznaczała sprzedaż wysokiej jakości odzieży damskiej, zaprojektowanej i wyprodukowanej przez Przedsiębiorstwo Państwowe Moda Polska. Uroczyste otwarcie firmy i sklepu przy ul. Małej uświetnił czołowy polski projektant Jerzy Antkowiak, który później wielokrotnie z życzliwością i sympatią wspierał promocję kolekcji i uczestniczył w wydarzeniach specjalnych organizowanych z udziałem Firmy. Pan Jerzy był dla nas wówczas skarbnicą wiedzy w dziedzinie mody, a także nieocenionym, dowcipnym i cierpliwym nauczycielem.
Z łezką w oku wspominamy fantastyczną wspólną pracę z zespołem Mody Polskiej. Wszystko, co najbardziej fundamentalne, jeśli chodzi o sprzedaż markowych kolekcji udało nam się doświadczyć dzięki tej kooperacji. Niezmiernie cenimy sobie ten kontakt do dziś i cieszymy się z każdej możliwości wspólnego spędzenia czasu i rozmów na temat zmieniających się trendów mody.
Jerzy Antkowiak z właścicielką salonu Agnieszką Migoń.
Współpraca układała się pomyślnie dla obu stron do czasu wejścia PP Moda Polska na ścieżkę przekształceń własnościowych. Niestety, zawirowania własnościowe i zmiany na polskim rynku spowodowały, że przedsiębiorstwo Moda Polska zostało postawione w stan upadłości. Zaniechano produkcji bieżących kolekcji, co uniemożliwiało dalszą współpracę.
Nowi partnerzy
handlowi
Koniec lat 90-tych to czas nowych marek. Jesienią 1998 roku Firma Handlowa
Agnieszka Migoń nawiązała współpracę z nowymi partnerami handlowymi. Byli to
producenci czołowych polskich firm odzieżowych: Ola Styl Studio, Kampa i Hera oraz Pizzico - włoska firma
odzieżowa. Współpracowano również z firmą Andre
Renard, specjalizującą się w sprzedaży koszul i bluzek damskich, a także
producentem płaszczy - firmą WARMIA.
Ofertę handlową uzupełniono o oryginalne dodatki. Naszym kontrahentem została
firma Batycki - producent
ekskluzywnej galanterii skórzanej i francuska firma sprzedająca szale - Passigatti. Następnie do tego grona
dołączyły: Firma Konfekcyjna HEXELINE - Halina Zawadzka oraz Spółka "Maria Sobiech Piotr Stefaniuk ACUS" sp.j.,
właściciel marki CATERINA.
Salon Firmowy Domu Mody Caterina przy ul. Małej 14
To właśnie na tych dwóch markach opiera się dzisiejsza działalność franczyzowa Firmy. Do roku 2000 w Salonie odzieżowym przy ulicy Małej 14 w Kielcach sprzedawano różne marki odzieżowe, jednak od tego czasu podjęto strategiczne działania zmierzające w kierunku stworzenia salonów firmowych, działających w oparciu o wyłączną współpracę z jedną marką odzieżową. W roku 2002 wynajęto sąsiedni lokal przy ulicy Małej 14 w Kielcach, gdzie rozpoczęto wyłączną sprzedaż odzieży damskiej marki CATERINA.
CATERINA i HEXELINE - pierwsi partnerzy
franczyzowi
Działalność prowadzona była w oparciu o umowę o współpracy, ale po dwóch
latach, 29 lipca 2004 roku, strony
podpisały umowę franchisingową, która czyni tę współpracę znacznie bardzie
profesjonalną i korzystną dla obu stron. Spółka "Maria Sobiech Piotr Stefaniuk
ACUS" sp.j z siedzibą w Warszawie to jedna z najbardziej prestiżowych polskich
firm produkujących odzież dla najbardziej wymagających kobiet. Dziś z marką
CATERINA identyfikuje się 18 salonów firmowych, które cechuje jednolity
wystrój, koncepcja wyposażenia, reklama zewnętrzna, zasady promocji i technika
pracy personelu. Łatwo je można znaleźć w największych polskich miastach, a
także w Moskwie, Sank Petersburgu i Bratysławie. Dużą część swojej produkcji
eksportuje na rynki europejskie, głównie do Rosji i Wielkiej Brytanii.
W drugim lokalu sprzedaż koncentrowała się wokół Firmy HEXELINE. W związku z oczekiwaniami klientek, podjęliśmy decyzję o wyłącznej współpracy z Firmą HEXELINE, w wyniku czego podpisano umowę franchisingową w dniu 16 lutego 2005 roku.
Misją Firmy HEXELINE jest ubieranie kobiet najbardziej wymagających, aktywnych, kierujących się przy wyborze kreacji elegancją i nowoczesnością. Hexeline to autorskie przedsięwzięcie Haliny Zawadzkiej, które miało swój początek w 1981 roku w niewielkim zakładzie krawieckim. Na przestrzeni kilku lat firma Hexeline stworzyła sieć własnych salonów firmowych i osiągnęła pozycję lidera w dziedzinie mody dla najbardziej wymagających i eleganckich kobiet. Pierwszy Salon Firmowy powstał w Łodzi w 1997 roku, a obecnie w sieci działa 19 sklepów w największych miastach Polski. Od 1999 roku działa też salon firmowy w czeskiej Pradze.
Tym, co najbardziej wyróżnia wyroby Hexeline na tle konkurencji jest rozpoznawalny styl, wyrafinowane tkaniny, znakomity krój i wykonanie.
Również kielczankom i mieszkankom regionu świętokrzyskiego ten styl przypadł do gustu, bo w lipcu 2006 roku Firma Handlowa Agnieszka Migoń podpisała umowę franchisingową z Firmą Hexeline na prowadzenie drugiego w Kielcach salonu firmowego, który mieści się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Echo na ul. Świętokrzyskiej.
Salon Firmowy Hexeline w Galerii Echo przy ul. Świętokrzyskiej
Nie tylko sprzedaż...
Staramy się podejmować działania, które służą silniejszej identyfikacji marki na rynku lokalnym i zbliżają stałych klientów. Dodatkowym rezultatem - niezmiernie ważnym dla właścicielki Agnieszki Migoń są działania charytatywne. Dwa razy do roku Firma przygotowuje i organizuje pokazy mody kolekcji wiosenno-letniej (zwykle w marcu) oraz jesienno-zimowej (zwykle we wrześniu).
Są to spotkania w nietypowej atmosferze, które mają już swoją 12-letnią tradycję. Do udziału w pokazach w roli modelek zapraszamy stałe klientki Firmy - panie o wysokim statusie społecznym i zawodowym, osoby publiczne, kobiety świata polityki, biznesu, medycyny, kultury. Podczas imprez odbywają się licytacje cennych przedmiotów, przekazanych specjalnie na ten cel przez osobistości z Kielc i Regionu Świętokrzyskiego, a także z zagranicy (w roku 2005 otrzymaliśmy dar od Ambasadora Stanów Zjednoczonych - Pana Victora Ashe'a, a od lat wspiera nas swoimi oryginalnymi podarunkami na licytację światowej sławy artysta kielczanin i nowojorczyk - Rafał Olbiński). W ten sposób Firma współpracuje ze Stowarzyszeniem Świętokrzyski Fundusz Lokalny w Kielcach. Uzyskany z licytacji dochód przekazywany jest w całości na rzecz stypendiów dla utalentowanej i aktywnej społecznie młodzieży z kieleckich szkół średnich. Od 2000 roku aukcje przyniosły dochód ponad 1.000.000,00 zł, co pozwoliło na sfinansowani ponad 600 stypendiów.
Wieczór Modnych Filantropów - WDK, 2 października 2005.
Klienci - dobro
najwyższe
Firma funkcjonuje w Kielcach, pracując w oparciu o wyłączność działań w
Regionie Świętokrzyskim. Zdecydowana większość klientów, blisko 95% pochodzi z
Województwa Świętokrzyskiego. Pozostałe 5% to zaprzyjaźnieni stali klienci
mieszkający w innych województwach lub innych krajach: Australii, Belgii,
Holandii, RPA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Chorwacji.
Wierni klienci to nieocenione dobro Firmy, a zaufanie,
którym jesteśmy przez nich obdarzani zobowiązuje nas do świadczenia
profesjonalnych usług na najwyższym poziomie. Dlatego też, w rewanżu
organizujemy wiele akcji specjalnych, które są atrakcjami dla naszych klientek.
Zapraszamy na "Wiosenne metamorfozy" - gdzie staramy się zachęcić klientki do
eksperymentów z własnym wizerunkiem. "Kobieta zmienną jest", więc zachęcamy do "oddania się" w ręce wizażystów, którzy proponują otwarcie nie tylko na nowinki
w modzie, ale także na nowe, światowe trendy kosmetyczne i fryzjerskie. Staramy
się, by takie spotkanie miało charakter spotkania towarzyskiego w gronie
znajomych. Zabawie z własnym wizerunkiem towarzyszą atrakcyjne rabaty na zakupy
i prezenty, a także smaczne przekąski i szlachetne wino. Na pamiątkę takich
spotkań klientki otrzymują swoje zdjęcia typu "przed" i "po" metamorfozach.
Od kilku sezonów firma Hexeline zaprasza także swoje klientki z regionu
świętokrzyskiego na inauguracyjne pokazy nowych kolekcji do Warszawy.
Kielczanki w gronie gwiazd z pierwszych stron gazet mogły podziwiać nowości.
Ostatnie takie spotkanie odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Klientki kieleckich salonów na pokazie Hexeline na Zamku Królewskim w Warszawie
DENI CLER - salon franczyzowy w Kielcach
Od 2007 roku Firma pracuje z marką DENI CLER. Salon początkowo zlokalizowany był w "Pasażu Zielonym" Hotelu "Łysogóry" , od października 2011 zapraszamy do Galerii Echo w Kielcach.
O kolekcjach DENI CLER często mówi się "kwintesencja kobiecości". Co roku we współpracy z włoskimi projektantami powstają dwie autorskie kolekcje mody damskiej - ekskluzywne i wyszukane. Każdą z linii wzbogacają efektowne dodatki: biżuteria, buty, paski i torebki.
W maju 2012 roku, w związku z otwarciem Galerii Korona Kielce, Salon Caterina został przeniesiony z ulicy Małej 14 na poziom "0" Galerii. Tuz za ścianą, w najbliższym sąsiedztwie Firma otworzyła salon Łódzkiej Marki Hera, z którą w latach dziewięćdziesiątych już współpracowała.